V letošním roce tu jsou pro děti opět „Výletníčky“ – obdoba víkendíčků, které vznikly na základě podnětů dětí. Výletníček je ve své podstatě víkendíček s tím, že se koná mimo Kliku a je spojený s objevováním nového místa a hlavně s výletem = společnou výpravou na ono místo pro přespání.

Výletníčky jsou určené starším dětem, které si již dovedou sbalit své věci do batohu, umí spát ve spacáku a batoh si odnesou i několik kilometrů na zádech do cíle. Nevadí jim jídlo z ešusu nebo namazaný chleba paštikou a dokážou se o sebe postarat.

Výletníček pro děti začíná v sobotu ráno (konkrétní čas vždy upřesníme přihlášeným účastníkům), místo setkání je nádraží v Liberci. Při příchodu je nutné odevzdat vedoucímu víkendu přihlášku na víkend, bezinfekčnost s datem počátku víkendu a kopii kartičky pojištěnce (kdo již někdy na víkendu v daném roce byl, tak pouze aktualizuje kartičku v případě její výměny). 
Ukončení víkendu probíhá v neděli po 15 hodině tamtéž, počítejte s krátkým zdržením, každý výlet má své zakončení právě s vámi i dětmi společně.

S sebou si děti sbalí následující věci (do batohu, který si ponesou na zádech): 

  • věci na spaní – kvalitní spacák, karimatku, teplé ponožky
  • pláštěnku a pláštěnku na batoh
  • ešus a lžíci, hrneček (ideálně plecháček)
  • osohygi – hygienické potřeby (kartáček na zuby, pasta, ručník…) 
  • náhradní oblečení (popřípadě další vrstvy)
  • 1,5 m dlouhý provázek/motané lanko (průměr 4mm)
  • láhev na pití a mlsku pro zlepšení nálady 🙂 popřípadě podání vyššího výkonu
  • kapesné dle uvážení rodičů + kartičku pojištence do peněženky

S sebou to co si neponesou v batohu:

  • pohodlnou obuv a vhodné oblečení (počasí)

Děti mají v rámci výletu zajištěnou stavu a pitný režim. Při balení je potřeba myslet na místo pro potraviny, které si účastníci v den nástupu na Výletníček rozdělí do batohů.

Tyto informace se mohou lišit vzhledem k určeným místům či termínům výletů. 
Informace pro přihlášené účastníky zasíláme vždy ve středu před konáním Výletníčku. 

Cena každého Výletníčku pro šk. rok 2022/23 činí 1400 Kč/jedno dítě.
Výletníček je možné uskutečnit při počtu 5 dětí a více. Max. 12 dětí. Při nenaplnění kapacity se akce nekoná. Děkujeme za pochopení!


Nabídka Výletníčků pro školní rok 2023/2024:

Přihlašování na veškeré akce, víkendy, tábory, kurzy či workshopy probíhá prostřednictvím klientského centra. Před samotným přihlášením je nutné se nejprve v klientském centru registrovat. Více o přihlašovacím systému najdete zde – přihlašovaní na akce!


Výletníček I. Pozdimníček

Termín: 23. – 24. ZÁŘÍ 2023 (sobota až neděle)
Cena:
1400 Kč/ dítko
Věk: děti od 9 do 12 let (bez problému dlouhé chůze)

Užít si babí léto v lůně jizerských hor? Co více si přát! Pohodlná cesta s batohem na zádech, žloutnoucí listí všude kolem, zlatavé sluneční paprsky a večeře na ohni! To je podzimní Výletníček s tajuplnou výpravou do přírody.


Výletníček II. Letníček

Termín: 25. – 26. KVĚTEN 2024 (sobota až neděle)
Cena:
1400 Kč/ dítko
Věk: děti od 9 do 12 let (bez problému dlouhé chůze)

Přicházející léto a květnové slunečné dny strávené v přírodě. Kvetoucí stromy a probouzející se příroda, která lemuje cestu, projdou na vlastní pěst. Vaření na ohni, přespání pod širákem, cesta vlakem a další zážitky spojené s výpravou do přírody.


Další podrobnější informace o konkrétním průběhu daného výletu získá rodič mailem vždy v dostatečném předstihu. Informační mail je zasílán až po přihlášení všech účastníků na výlet, nejpozději tedy do středy v týdnu před konaným výletníčkem.