O NÁS

Motyčkovic klika je hybnou silou, která se Vás zvedne ze židlí od plných talířů, lákajících obrazovek televizorů, od monitorů už všude přítomných počítačů. Svými akcemi Vás vyzývá k jednání. Je tady pro Vás i Vaše děti a všichni v ní se snaží vyždímat z citronu všednosti tu trochu ujetosti, která v nás ještě zbyla.

Klika je symbolem pohybu – otevírá dveře, rozezní flašinet, kdysi startovala automobily. Klika je, podle slovníku cizích slov, skupina lidí vzájemně se podporujících k dosažení svých cílů. Ano, naším cílem jsou spokojení rodiče, kteří vědí, že je o děti v Klice dobře postaráno.

Ve všem co děláme, je stále náznak pohybu, tvůrčího neklidu a veselé kreativity.

Motyčkovic klika je zapsaný spolek, který se nebojí realizovat zajímavé i netradiční akce, především pro děti a jejich rodiče.

Video ještě z činnosti klubu Klička a Kliky do roku 2012 … nové už chystáme!

Od září 2019 provozujeme Kliku na Horské v Kateřinkách, kam jsme se přestěhovali po 13 letech v centru Liberce. Tam konáme akce pro celou rodinu, víkendy pro děti i tábory.
Vše je zatím nahoře ještě v plenkách, ale měníme to za pochodu a máme pořád víc a víc příznivců – kteří nám drží všechny palce!

Motyčkovic klika a její cíle:

  • působí hlavně v Liberci –  nově v Kateřinkách, kde realizuje volnočasové aktivity a jiné akce pro veřejnost
  • zve na své akce lektory a instruktory z řad studentů, nejen pedagogické školy a touto cestou dává mladým lidem možnost naučit se vycházet s dětmi a vést je k hodnotnému naplnění dětského volného času,
  • pořádá pro rodiny s dětmi zajímavé akce, na kterých si všichni vyzkouší své možnosti a schopnosti a dochází ke stmelování rodin společnými prožitky,
  • pracuje se skupinami dětí v kritickém náctiletém věku, kterým chce zajímavou formou ukázat nové možnosti zábavy a tvorby,
  • pořádá výtvarné dílny a rozmanité semináře pro širokou veřejnost,
  • spolupracuje se ZOO Liberec, a to hlavně v létě na ZOO táborech s Klikou
  • připravuje a realizuje animační programy pro firmy a školy
  • v rámci svých možností pomáhá všude tam, kde je to potřeba

Těšíme se, že se někdy, někde s vámi a s vašimi dětmi potkáme, na některé z našich akcí! Děkujeme za přízeň! 


Kdo jsme?

Věra Motyčková


Matěj Bereckei


Kačka Burešová