Jak píšeme, Klika je rozmanitý prostor. Než jsme se přestěhovali do hor, sídlili jsme na různých místech, které si byly podobné hlavně tím, že nám postupně přestávaly stačit svojí velikostí. Rádi bychom vás nyní provedli naším aktuálním prostorem na úpatí Jizerských hor, kde sice lišky dávají dobrou noc, ale doveze vás k nám bus městské hromadné dopravy.

Náš vchod
Upravená rampa

Tady všude můžete vidět náš vstup. Sídlíme ve staré továrně, která před námi sloužila žákům elektro učiliště. Také se to na její podobě podepsalo 🙂 Nicméně se den ze dne snažíme vykřesat z tohoto místa to nejkrásnější.

Tím, že jsme se přestěhovali na úpatí hor, jsme získali bonus nejen v tom, že máme les za humny, ale také máme velkou zahradu, na které nás před třemi lety přivítala metr vysoká tráva, navážka a plocha bez plotu, plná špíny a kamení.

Vytvořili jsme si tu malou oázu pro rozmanité činnosti, které s dětmi a našimi příznivci podnikáme.
Ale pojďme dovnitř. Asi jste zvědaví.

Toto je vstup do našich prostor. Hned v šatně nám vznikl krásný klidový koutek, který děti i dospělí využívají k odpočinku, povídání a relaxaci. Dalším místem, které navštívíme, je zbrusu nová ložnice 🙂

Máme také nové umývárky, oproti jednomu záchodu a improvizované sprše je toto velký pokrok – dokonce nám teče i teplá voda!

Další jsou společné prostory, které jsme plně otevřeli, abychom na sebe viděli. Prostor jsme vybavili mnohými drobnostmi, abychom je mohli měnit v závislosti na tom, co se u nás děje.

Ještě máme vybavenou kuchyň, ale tu jsme ještě nevyfotili, takže její fotky nemáme, ale je v ní myčka, lednice, dřez…a všechny takové ty věci, co do kuchyně patří. Tak se máte alespoň nač těšit.

Také máme dva sklady, chodbu a kancelář. Ještě se pyšníme schody do druhého patra. Nicméně na tom není nic moc k vidění. Takže jsme si to nechali na jindy.

Vše se u nás často proměňuje, takže berte tyto fotografie jako orientační a těšte se, že to bude zase jiné 🙂

Těšíme se, až se s vámi u nás potkáme!