Hlavním účelem je scházení a potkávání lidí, dětí, rodin, seniorů a všech dalších, kteří se chtějí s Klikou zastavit a užít si společné chvíle. Z natřískaných seznamů akcí, kterými jsme plnili volný čas dříve, nám postupně zbyly ty, které si děláme pro radost nás i vás a které mají smysl.


Co jsme si pro vás přichystali pro šk. rok 2023/2024.

Tvoření v rámci Dýňové neděle na náměstí

Datum: neděle 15. 10. 2023 / 10 až 15 hodin

Dýňovou neděli – resp. vyřezávání dýní a tvůrčí podzimní dílny děláme na náměstí Dr. E. Beneše již 4 roky. Je to pro nás příležitost potkat nové a zajímavé lidi, obohatit program na náměstí a zapojit se do kulturního dění v našem městě. Děláme to rádi a také se s vámi rádi potkáme, takže pokud nás znáte, přiveďte nové zájemce o Kliku, ať nás mohou poznat osobně a pokud chcete, můžete si s námi trochu zatvořit 🙂


Pochod svaté Lucie na náměstí

Datum: střreda 13. 12. 2023 / 17 hodin

Vloni jsme tento průvod udělali poprvé, ale stálo to za to. Je to milá akce, kdy se velké třímetrové loutky procházejí majestátně po náměstí na adventních trzích a připomínají nám příběh zbožné Lucie, která byla ve své lásce k bohu neoblomná. Průvod světel a světýlek nám připomíná, že svatá Lucie je patronkou světla. Takže jestli nás letos chcete podpořit, vyrobte si světýlko, vezměte lampion nebo třeba i baterku a pojďte s námi do průvodu světýlek na náměstí – snad nám neumrznou ruce.


Masopustní průvod na náměstí

Datum: neděle 18. 2. 2024 / 10 až 12 hodin

Tradiční masopustní průvod maškar, který musí požádat o klíč od města samotného primátora, jsme začli realizovat v roce 2020. V krásných kostýmech tradičních maškar s ošatkami plnými koláčků procházíme městem, abychom rozveselili a připravili všechny na nadcházející dobu půstu. Pomáhá nám v této veselici folklorní soubor Jizera a Jizerka, kteří vždy statečně tančí před podiem, přestože je tam tolik lidí, že by o ně mohli v klidu zakopávat. Tak se přidejte i vy, vezměte si doma kostým a pojďte s námi do průvodu!


Velikonoce na náměstí

Datum: není známo

Občas se vyskytujeme na Velikonočních trzích, abychom vás trochu vyhecovali a vy s námi pokreslili schody do radnice. Radní to neradi vidí a asi nás zrovna nemilují uklízečky, ale je to akce milá a mnoho lidí se připojí. Škoda, že všude ve městě jsou dlažební kostky, jinak by schody netrpěly a my si mohli kreslit, jak se nám chce. Takže pokud bude kreslení na schody, tak se připojte 🙂


Tvoření v rámci Jahodové neděle

Datum: neděle 23. 6. 2024 / 10 – 16 hodin

Zahájení léta na náměstí probíhá už tradičně poslední červnovou neděli. Jahodová neděle ve znamení nejen jahod, ale i zmrzliny, koláčů, marmelád a dalších dobrot, které se dají z jahod vytvořit. A tak se s radostí připojujeme s jahodovým či letním tvořením pro kolemjdoucí dětské návštěvníky trhů. Je milé dát vale školnímu roku a společně se začít těšit na letní prázdniny!