Pro třídy z mateřských škol a prvního stupně základních škol nabízíme divadelní představení spojené s navazujícími metodickými materiály. Programy nabízíme ve vybraných termínech v období celého roku. Přestavení tematicky řadíme k ročním obdobím. Divadelní představení je obohaceno o navazující materiály, které lze po shlédnutí představení využít k programu ve vaší třídě.

Představení si drží standard dobrého divadla dětem – nenabízíme laciné vtipné show ani maňáskové zpívánky. Naše divadlo je svojí poetikou vždy ojedinělé a tvořené s úctou k tradici i s využitím moderních prvků a přístupů nového divadla. Současně se jedná o představení, které jsou dětem z MŠ a prvního stupně ZŠ tematicky a námětově určena. Inscenace také často sklidili mnoho ocenění na krajských i celostátních přehlídkách loutkového divadla.

Proč jít na divadlo do Kliky?

  • Spolu se svými dětmi zažijete pravou divadelní atmosféru, která se v žádné třídě vytvořit nedá.
  • Zároveň je ale představení odehráno maximálně pro 60 diváků, díky čemu si zachovává komorní atmosféru.
  • Změna prostředí je pro děti dobrým tréninkem pro další učení i pro život.
  • Současně se děti díky vycestování z komfortní zóny školního prostředí učí sociálním dovednostem, sebeobsluze a samostatnosti.

Do konce školního roku 2023/2024 nabízíme:

Jak přišlo jaro

Mikropříběh o tom, že ať děláme cokoli, nemůžeme přelstít přírodu a zrychlit nebo zpomalit chod země.  Zima se rozhodne, že uvězní ještě spící jaro, aby mohla vládnout déle. Přes všechny snahy a síly, se však namáhá marně a šnek, motýli nebo krtek zimě ukážou, kam patří…

Divadelní představení se odehrává v těsné blízkosti diváků.

Časová dotace: 31 minut
Věková hranice: 3 – 9 let

Malá, mořská, jiná

Představení plné mořských hrátek, divadelních kouzel, příjemné hudby a příběhu o spojení světa lidí a světa moře, o pochopení, respektu a jinakosti, které se skrývají v každém z nás. Respekt jako cesta mezilidských i mezi pohádkových vztahů. Jinakost jako jedinečnost každé bytosti.

Divadelní představení se odehrává v těsné blízkosti diváků.

Časová dotace: 40 minut
Věková hranice: 6 – 11 let

Pohádkový automat

Všichni je znají, všichni je hrají… Ano klasické české pohádky, které se vypravují po generace a neznat je = je v naší společnosti ostudou… dnešní děti to mají ale trochu jinak. Pohádkové představení pracuje formou improvizovaných loutkových gagů s 30 klasickými pohádkami – každé představení je unikátní výběrem 3 pohádek.

Divadelní představení je hráno v klasickém divadelním kukátku.

Časová dotace: 60 minut
Věková hranice: 6 – 11 let


Organizace divadelního programu

Příjezd je možný MHD (autobus č. 18 – zastávka na znamení – Kateřinky učiliště) nebo vlastní doprava.
Odjezd autobusu z terminálu Fügnerova v 9.25 hodin, příjezd do Kliky v 9.43 hodin.
Začátek představení v 10 hodin (úvodní část + představení) + možnost vlastní svačiny.
Odjezd autobusu v 11. 15 hodin. Program realizujeme pouze v termínech uvedených níže.

Výjimku tvoří pouze představení „Malá, mořská, jiná …“ které je hráno v senzorickém pokoji. Začátky představení jsou k výběru ve formuláři.

Cena divadelního programu

Cena pro jednu třídu (maximálně 30 dětí) je 3000 Kč / představení + základní materiály
Cena pro jednu školu (maximálně 60 dětí) je 6000 Kč / představení + základní materiály

K divadelnímu představení dostanete základní metodický materiál, který navazuje na příběh a je možné podle něho vést návazné aktivity. Součástí materiálu jsou i pracovní listy k nakopírování. Každé dítko po představení dostane tematickou drobnost z představení.