Motyčkovic klika je neziskovou organizací a jejím hlavním cílem je naplňovat smysluplně volný čas nejen dětí, ale i dospělých. Do všech svých programů a akcí zapojujeme humor a nadsázku, překvapení a kouzlo, také hravost, nevšednost a jedinečnost. Kliku prostě chcete (za)žít.

Vše, co děláme, si ve většině případů děláme sami, ať už jde o kuchyňskou linku, aby bylo kde vařit, nebo o matrace, které si sami pošijeme, aby měly děti kde spát. Šijeme, vyrábíme, tvoříme, stavíme a jsou to často opravdu velké výzvy. Snažíme se do všeho dát nás samotné. Lidský tah ruky nebo alespoň malý dotek. Když k nám přijdete s dětmi na Mikulášskou, tak vše, co od nás děti dostanou, prošlo našima rukama. Perníkový Mikuláš, křížaly, osobní přání nebo papírový sáček, který jsme slepili. Záleží nám na každém detailu. Když k nám přijedou děti na víkend či tábor, odměny pro ně jsou vždy vymyšleny tak, aby měly přesah do rodiny a všichni si je společně mohli užít, vyzkoušet nebo u nich bylo o čem vyprávět. Pro nás jsou všichni, co k nám přijdou, cenným kamínkem do naší skládanky příjemného prostředí. V Klice neposuzujeme, ale přistupujeme laskavě k individualitě každého, kdo přejde s dobrým úmyslem přes náš práh.


A jak nás tedy můžete podpořit?

Rozhodně nás podpoříte tím, že nám vaše děti svěříte
– ať už na víkend, kroužek či tábor.

… když k nám dorazíte na akci, přijdete na divadlo nebo do pokoje Láryfáry. Každého tu rádi uvidíme a jsme rádi, když má naše práce smysl a máme ji pro koho dělat …


1) Dejte o nás vědět svému okolí

Budeme rádi, když pozvete na tábor,
kam jedou vaše děti, vaše sousedy, příbuzné či blízké.

Budeme rádi, když o nás povíte ve vaší školce či škole. Budeme rádi, když zážitky, které jste u nás a s námi měli, nebudou viset jen u vás doma na lednici.

2) Staňte se dobrým andělem

V současné chvíli, když jsme se nastěhovali do nových prostor, je možné nás podpořit koupí některých zařizovacích předmětů do nového prostoru, které nám chybí.

I když jsme Kliku celou opravili a nějaké z peněz vybrali – v rámci akce na Hithitu, i tak na nějaké předměty finance nezbyly. Většina zařizovacích předmětů je z obchodního domu Ikea. Vytvořili jsme proto Ikea seznam, kam jsme zařadili věci, které nám tu chybí nebo náš prostor vylepší. Nejsou to věci, které bychom chtěli jen tak z rozmaru či pro parádu, ale mají svůj důvod:

– tak například dřevěné schůdky bychom rádi umístili do koupelen, aby i ti nejmenší návštěvníci dosáhli na umyvadlo
černé lampičky bychom rádi dali do kuchyně, aby se nemuselo navečer svítit velkým světlem a děti mohly v klidu a šeru usínat,
odpadkové koše s víkem se zase hodí vzhledem k hygienickým požadavkům,
zrcadla do koupelny pro malé i velké dámy
rámy na obrazy do šatny či na chodbu, aby tu ve staré fabrice bylo tak nějak útulněji …

V nákupním seznamu je uvedený i jejich ideální počet – cena je tedy za všechny kusy. Jako případný dárce však můžete zakoupit i jen jednu z věcí, podle vašich možností 🙂

… věci uvedené v Ikea seznamu, je třeba objednat zvlášť a jednotlivě. Pokud nám chcete něco ze seznamu pořídit, dejte nám vědět abychom to z něj mohli vyškrtnout. Není nutností kupovat celý počet uvedených kusů, i jeden dílek skládačky je důležitým dílkem.

3) Darovací smlouva

A pokud vám ani jedno z výše zmíněného nepřišlo vhodné právě pro vás – můžete nás podpořit věcnými i finančními dary. Vystavíme darovací smlouvu či potvrzení k daním, abyste vy nebo vaše firma měli vše, co potřebujete.

Můžete nám pomoci tím, že nám zafinancujete materiál na venkovní pergolu, opravu lina na schodišti nebo jiný materiál či práci, na kterou už nestačíme. Nebo nás finančně podpořit vámi zvolenou částkou, kterou nám zašlete na účet nebo ji od vás přijmeme v hotovosti.

Vše závisí na dohodě.

4) Transparentní účet

Přispět na naší činnost můžete také prostřednictvím transparentního účtu, kde je k prohlednutí nejen jmenný seznam přispěvatelů, ale hlavně pohyby na účtu – můžete tak přímo vidět, co jsme za vámi darované prostředky pořídili.

Číslo našeho transparentního účtu je: 2001933979/2010
(do poznámky pro příjemce vždy uveď te zkratku – DAR)

k nahlednutí je pak na stránkách FIO banky ZDE!

„transparentní účet je zaměřen na podporu neziskových organizací – spolků, nadací, fondů, politických stran atd., kterým pomáhá posilovat důvěryhodnost hospodaření tím, že umožňuje komukoliv a kdykoliv nahlédnout do historie finančních transakcí.“

Za jakoukoliv formu podpory opravdu děkujeme.
Naše práce je naší vizitkou.
Těšíme se, že se s vámi potkáme.