Jednou z hlavních činností spolku Motyčkovic klika jsou akce pro veřejnost pořádané v průběhu školního roku. Jejich hlavním účelem je scházení a potkávání lidí, dětí, rodin, seniorů a všech dalších, kteří se chtějí v Klice zastavit a užít si společné chvíle. Z natřískaných seznamů akcí, kterými jsme plnili volný čas dříve, nám postupně zbyly ty, které si děláme pro radost nás i vás a které mají smysl.


Co jsme si pro vás přichystali pro šk. rok 2023/2024.

Jablíčkování vol. V
aneb den otevřených dveří

Datum: neděle 1. 10. 2023 / 14 až 19 hodin

Když jsme se s Klikou přestěhovali před 5 lety do prostor na Horské, otevírali jsme je právě podzimním Jablíčkováním, když jsme zrekonstruovali druhé patro (Klikové první patro :)), otevírali jsme ho také Jablíčkováním. I letos chystáme otevření Klikového druhého patra a rádi bychom proto nastartovali tradičně – tedy Jablíčkováním.


Mikulášské nadělení

Datum: neděle 3. 12. 2023 / 10 až 20 hodin

Pátého v prosinci je v Klice magický den – letos tedy třetího. Celá Klika se provoní předvánoční atmosférou, stane se z ní Nebeský ráj s Čertovským předpeklím a všichni z Kliky ukáží svou pravou tvář. Je to den, kdy v Klice nepotkáte žádného smrtelníka, ale jenom samé laskavé anděly a ještě laskavější čerty – tedy až na jednoho, který spolu s Mikulášem a hlavním Andělem poctivě váží skutky z uplynulého roku, a ty, kteří si to zaslouží, odmění.


Vánoční čajovna

Datum: čtvrtek 28. 12. 2023 / 15 až 19 hodin

Čas Vánoční je časem setkávání. Toho setkávání před Štědrým dnem je až, až … ten má koncert, ta vystoupení v družině, na kávu s tetou a pro kapra ke strejdovi, zpívání před radnicí a u kostela, pečení, vaření, balení … a tak se Klika otevírá všem, které radování se z Vánoc ještě neomrzelo, až po Štědrém dnu. Klika provoněná čajem nabízí všem, kteří se chtějí zastavit a pobýt chvilku v příjemném prostředí, zpívání, čaje, hry i bingo – to je Vánoční čajovna v Klice.


Otevírání zahrady v Klice

Datum: sobota 27.4. a neděle 28. 4. 2024 / celé dva dny

Pokud vás láká sejít se s milými lidmi a zároveň být prospěšní a vést své děti k pomoci druhým, tak jste na této akci vítáni. Po zimě potřebuje každá zahrada trochu načechrat, zrýt, přesadit a podrbat za uchem. Protože naše zahrade je hostitelkou mnoha akcí a aktivit nejen pro děti, je třeba jí z jara pomoct, aby vykvetla do krásy.

K tomuto účelu jsme se rozhodli udělat příjemné setkání na naší zahradě s rýči, hráběmi a motyčkami, no a po práci můžeme společně oslavit a uvítat jaro prvním opékáním buřtů, případně přespáním v Klice.


Výlet za pohádkou
aneb Malý divadelní festival v Klice

Datum: sobota 8. 6. 2024 – po celý den

Rádi se potkáváme na živo se všemi, kteří mají rádi pohádky a divadlo. V tomto školním roce připravujeme malý divadelní festival, který spojí vše výše napsané. Podrobnosti chystáme. Máte se nač těšit!


Těšíme se na vás na všech našich akcích! A budeme rádi, když o nich povíte dalším možným spokojeným návštěvníkům 🙂