Pohádky z Lesnění

Letošní rok je plný nepředvídatelných situací, překvapení a nenadálých změn. Na jaře jsme v období korony vybrali pomocí Hit Hitové kampaně potřebné peníze na rekonstrukci prostor Kliky, které jsme úspěšně do září zrekonstruovali … a nyní se do nich nesmí chodit … no není to úsměvné!

Nám už není tak často do smíchu, ale nepřestáváme snít a věřit, že vše dopadne dobře! Nicméně ani v současné chvíli neleníme, a tak vznikají Pohádky z Lesnění … pohádky a inspirace nejen pro děti.

O co jde?

Lesnění je podzimní pokoj Láryfáry, který obvykle navštěvují MŠ a ZŠ z Liberce a jeho okolí, ale tento podzim není moc návštěvám přáno ….

Pohádky z Lesnění je unikátní série pohádek, které hrajeme, tvoříme a natáčíme hlavně pro vaše ratolesti. Pohádky vznikají z věcí a předmětů, které v našem kouzelném pokoji máme a nebo natáčíme přímo v něm. Divadlo hrajeme amatérsky několik let a stále nás to baví. Dospělým přinášíme inspiraci pro další činnosti s pohádkou.

– Nejsou to však jen obyčejné pohádky, které přečteme na kameru nebo je ilustrujeme hraním divadla a jedeme dál. Ke každé pohádce jsme připravili soubor aktivit ke tvoření, náměty na hry a další činnosti, které můžete dělat s dětmi doma nebo ve školce. Myslíme si, že se dají použít i pro školáky. Dnešní doba je velmi interaktivní, tak toho pojďme využít!

Co všechno pohádky přinášejí?

Inspirace na tvoření – ke každé konkrétní pohádce najdete v příloze zajímavé nápady, jak se k pohádce vrátit a vytvořit si kousek pohádky doma.
Interaktivní úkol – ukažte nám, jak vám s dětmi vaše činnost jde a vsupte k nám do skupiny. Tak můžeme vidět, co děláte, sdílet vaše nápady a vzájemně se podpořit.
Inspirace na hry s dětmi – dochází vám nápady, co s dětmi doma nebo venku dělat. Motivovat můžete pohádkou a další hry najdete v příloze – každá pohádka přináší nové náměty.
TIPY pro rodiče – utvrdí vás v tom, že každá hra má smysl a vaše dítko rozvíjí v různých oblastech, jak a co rozvíjí se dozvíte v našich tipech.
Zajímavou pohádku – která je vhodná právě pro toto roční období a přináší vám témata pro povídání s dětmi.
Pracovní list s úkoly – navazující na právě zhlédnutou pohádku, zda děti dávaly pozor, zda vědí, o čem pohádka je.
Otázky pro zvídavé hlavičky – společné chvíle můžete trávit jakkoliv, s menšími si povídáme a starší děti můžeme nechat, aby samotné nacházely odpovědi. Otázky se vždy týkají tématu v pohádce a odpovědi děti mohou hledat v knížkách, v povídání s vámi nebo třeba s babičkou, či na internetu.
Detektivní tajenku – pro ty, kteří chtějí vědět, co nás čeká za další sérii pohádek, které chystáme po Pohádkách z Lesnění. V každé pohádce se objeví otázka do tajenky, kterou když správně vyplníte, můžete získat návštěvu v Pokoji Láryfáry zdarma.
Náměty pro čtení – pohádky pečlivě vybíráme a každá patří do knihy, která nás zaujala. Z některých vybíráme pouze jednu kapitolu, jiné obsahují pouze jeden příběh. Každopádně, pokud by se vám pohádky líbily, můžete si je s dětmi společně číst doma.

Kdy být před obrazovkou?

Pohádky z Lesnění vycházejí každé úterý a pátek, vždy kolem oběda a je možné se k nim vracet po celý podzim, ale i za rok nebo dva …

První pohádka je uveřejněna na našem youtube kanále bezplatně.

Pracovní listy k pohádce jak se javor strakatil:

První otázka do tajenky: Jakou barvu mělo vše na světě než přišel podzim? (Odpovědi si střádejte)

Jak se dostat k dalším pohádkám?

Pokud se vám první pohádka a inspirace líbily, nebo chcete znát tajenku, a nebo se prostě chcete na pohádky dívat, stačí se zaregistrovat pro jejich odběr – vyplnit formulář níže↓

jedna pohádka 100 Kč (jednorázově vám přijde odkaz na email)

všechny pohádky – 10 pohádek – 900 Kč (pravidelně vám přijde odkaz na email)

Po zaregistrování a připsání platby na účet vám zašleme odkaz na pohádku. Buďto na každou pohádku zvlášť nebo v rámci předplatného automaticky přijde odkaz k další pohádce v den, kdy pohádka vyjde. Koupí pohádky získáte nejen video, pracovní listy a inspirace na doma pro vás a vaše děti, ale může vás hřát i dobrý pocit, protože nás svým zájmem o pohádky a platbou podpoříte v další činnosti.