Nemůžete jet do Kliky? Zrealizujte si Klikový program přímo u vás!

V době lockdownu, kdy jsme jako organizace nemohli naplno fungovat, jsme vytvořili – a společně se zapojenými mateřskými školami uskutečnili, několik úspěšných online programů pro třídy v Mateřských školách. Tyto programy v naší nabídce zůstávají i během následujícího školního roku. Užijte si originální program ve vaší MŠ nebo školní třídě podle vašich možností. Ucelený tématický program se vždy váže k období, ve kterém je možné jej objednat.

Programy se liší svojí naplní i zaměřením. Jsou vždy promyšlené a zacílené, plné námětů na různorodé činnosti s dětmi. Jejich zapojení do činností vaší MŠ je už jen a jen na vás!

Zpětná vazba zapojených MŠ:

Dobrý den paní Motyčková
pohádku jsem sledovala společně se svým vnoučkem a nám oběma se moc líbila. I naše děti ze školky se na ni dívaly. Jsem zvědavá na jejich reakce, tedy spíše na reakce rodičů.
Děkujeme za milé zpestření distanční výuky.

Se srdečným pozdravem za všechny z MŠ J. Palacha z Turnova


Nabídka „online“ programů pro školní rok 2021/2022

Podzim bere za Kliku – říjen 2021

Objednávkový formulář je přístupný: od 16. 8. do 10. 9. 2021
Odesílání balíčků je od: 13. do 17. 9. 2021

Podzimní program zaměřený na:

  • práci s přírodninami, které nám toto období přináší
  • hry a aktivity venku propojené s tématy podzimu
  • činnosti motivované příběhy z knížek k tématu
  • práci s motivační loutkou manekýn, která slouží jako průvodce celým programem

Program je rozdělen do osmi tématických bloků zaměřených na jednotlivé náměty z Podzimu. Jednotlivé bloky se vážou k příběhům a pohádkám z různých knížek, které je možné k vaší praci taktéž využít


Tradice ve školce I.– svátek sv. Martina

Objednávkový formulář je přístupný: od 1. 10. do 24. 10. 2021
Odesílání balíčků je od: 25. do 29. 10. 2021

Program „Tradice ve školce“ je zaměřený:

  • České lidové tradice a zvyky v roce
  • hry a aktivity k jednotlivým svátkům
  • činnosti motivované příběhy patronů jednotlivých svátků nebo tradic
  • osobnostní a sociální výchovu a výchovu k občanství

Program je rozdělen do pěti tématických bloků zaměřených na jednotlivé náměty z tradic. Jednotlivé bloky se věnují oblastem výchovy a vzdělávání v mateřské škole, odkazují se na tradici a vycházejí z ní.


Těmi dveřmi do … – leden 2021

Objednávkový formulář je přístupný:
Odesílání balíčků je od:

Program zaměřený na klasické české pohádky. Kdo by je neznal? Společně je můžeme oživit, oprášit, zopakovat, upevnit a pohrát si s nimi.

Deset klasických známých pohádek můžete dětem přiblížit pomocí hravých videí a dramatických a tvořivých her. Program obsahuje krátké veršované hádanky, které otevírají vždy tématikou kapitolu k dané pohádce. V rámci programu můžete s dětmi využít i online aplikace a videa, které jsou k programu vytvořena.

více informací už brzy!


Jaro bere za Kliku – březen 2021

Objednávkový formulář je přístupný:
Odesílání balíčků je od:

Jde o ucelený program navazující na divadelní představení „ Jak přišlo jaro“, (Divadlo na Kliku 2018), které je možné shlédnout online ze streamu. K divadelnímu představení jsme pro vás připravili doprovodné aktivity, které můžou příjemně zpestřit činnost ve vaší MŠ nejen v březnu, ale po dobu všech jarních měsíců. 

více informací už brzy!


Čarotýden s Klikou – duben 2021

Objednávkový formulář je přístupný:
Odesílání balíčků je od:

Jde o ucelený program navazující na divadelní představení „ Winie má trable …“ (Divadlo na Kliku 2021), které je možné shlédnout online ze streamu. Divadelní představení je obohaceno o navazující materiály, které můžete dále využít a udělat si projektový den, týden či měsíc podle sebe a zpestřit si tak školkové dny.

... více informací už brzy!


Klíč od léta – červen 2021

Objednávkový formulář je přístupný:
Odesílání balíčků je od:

Klíč?! Ten může být starý, nový, zvláštní, ztracený … od čeho ale je? To je otázka, která otevírá dveře dětské fantazii a nekonečnou představivost – nechme se vést dětmi, nechme je snít a odemykat svět, staňme se i my zase na chvíli dětmi.

Program navazující na knihu Pavla Čecha je směřovaný hravým a kreativním paním učitelkám a pánům učitelům, kteří jsou rádi dětmi, rádi si hrají a nechávají se vést svými svěřenci. Při zapojení do programu získáte knihu “O klíči” a k ní i další kreativní inspirace pro vaší práci.

... více informací už brzy!