Nejčastěji kladené dotazy – Příměstské tábory

Jak jsou na táborech zajištěny obědy pro děti?

Záleží na typu tábora, a kde se odehrává. Příměstské tábory, které se konají v sídle Kliky v Kateřinkách, mají jídlo zajištěno dodavatelem Gastron s.r.o., který je dováží čerstvé přímo na místo. Stejně tak i pobytový tábor tamtéž. Tábor v Knihovně má obědy zajištěné přímo v knihovně v místní kavárně, která vaří i pro děti. ZOO tábory mají obědy zajištěné v restauraci Formanka.

Jak zajišťujete pitný režim na příměstských táborech?

Pitný režim je během dne v Kateřinkách zajištěn venku várnicí se šťávou nebo s čajem. V ZOO mají děti své lahve, které jim během dne doplňujeme vodou z vodovodního řádu nebo při obědě.

Kdo se má naše děti na starosti?

Vedoucí tábora jsou vždy nad 18 let a mají plnou zodpovědnost za děti. Instruktoři jsou vždy nad 15 let a mají s prací s dětmi zkušenosti. Snažíme se o to, aby děti vedli vždy zkušení vedoucí. Čerpáme z dobrých zkušeností z minulých let. Většinou jsou to buď vysokoškoláci nebo středoškoláci z pedagogických škol v Liberci (TUL a SpogŠ Jeronýmova).

Během příměstského tábora ZOO jsou děti stále v ZOO?

Ano, snažíme se, aby tento tábor byl opravdu hlavně v ZOO. Nicméně jsou pro děti připraveny aktivity i v Lidových sadech a v okolí ZOO, jako je např. Liberecká výšina, Lesní koupaliště apod. Vždy záleží na tématu tábora.

Během příměstských táborů v Kateřinkách jsou děti také venku?

Samozřejmě, je léto a my rozhodně nechceme, aby děti byly zavřené uvnitř. Klika má dva velké stany, které umožňují být venku nejen v dešti, ale i za slunce. Máme i velké stoly a lavice, takže nám nic nebrání dokonce se venku i stravovat, tvořit, hrát hry apod. Na zahradě stojí také velké dřevěné podium, které nám dělá dobré zázemí pro hry nebo tvorbu. Nehledě na to, že můžeme kdykoli do blízkého lesa. V údolí u potoka jsme za 7 minut 🙂

Můžete nám vystavit fakturu pro zaměstnavatele, v případě, že nám část tábora proplatí?

Jistě. Klika může fakturovat. Pokud potřebujete vystavit fakturu pro zaměstnavatele, je třeba nejprve nás kontaktovat mailem a zaslat fakturační údaje, případně i znění textu, který na fakturu potřebujete napsat. Potom naše účetní vystaví fakturu a pošle ji zaměstnavateli. Ostatní se děje mimo vás, pokud nepotřebujete řešit se zaměstnavatelem něco i vy.

Vystavíte nám potvrzení o zaplacení pro pojišťovnu?

Rozhodně. Je pro to třeba vyplnit připravený formulář, ten poslat mailem a my jej orazítkujeme, podepíšeme a pošleme zpět – pouze, je – li po skončení tábora. Jinak doporučujeme vytisknout a vyplnit formulář během tábora a nechat si jej potvrdit u vedoucího, dokud jste účastníky tábora.