IMPRO – workshopy

IMPRO je když … si hraju, když se raduju, když se napojím na parťáka, když jsem tady a teď, když nechám vznikat příběh, když se směju, když experimentuju, když se nechávám sám sebou překvapovat, když tvořím, když jsem v rytmu, když přijímám, co přichází, když „jenom“ jsem, když nesoudím sebe, spoluhráče a vznikající příběh …

Principy na kterých stojí improvizace:


IMPRO je hra, radost, spolupráce, chvíle pro sebe, smích, něco nového, bezpečný prostor zkusit něco nového, experiment, tady a teď, radost, příběhy, tvorba, život …

Rytmus a naše tělo je v improvizaci velký parťák … učíme se ho vnímat, poslouchat a následovat.

Hravost a radost … základem improvizace je HRAVOST a RADOST! Pokud se hravost a radost z improvizace vytratí, stává se z toho dřina a mizí hra.

Vzít chybu do hry … chybu bereme v improvizaci jako plnohodnotnou součást hry. Chyba prostě vznikla a pokud ji vezmeme do hry a hrajeme s ní, vznikne další příběh.

Ano a … místo Ano ale … učíme se přijímat nabídky spoluhráče a rozvíjet je o malý kousek dál. 

Nech druhého zazářit … přijímáme nabídky spoluhráče a tím ho necháme zazářit na scéně. Tím, že podpořím spoluhráče podpořím náš společný příběh a tím i sebe jako hráče v našem společném příběhu.

Přihlásit se můžete formou online formuláře – po jeho vyplnění jste závazně přihlášeni. Všechny další informace obdržíte na uvedenou emailovou adresu.


IMPRO-workshop 8. 3. 2020

Březnový workshop nejen pro ženy. Od 9.30 do 18.30 hodin. Těšíme se na setkání s vámi.

IMPRO-workshop 10. 4. 2020

Dubnový workshop nejen pro Ježíše. Od 9.30 do 18.30 hodin. Těšíme se na příběhy, které budou vznikat skrze nás a improvizaci.

IMPRO-workshop 8. 5. 2020

Květnový workshop nejen pro vítěze. Od 9.30 do 18.30 hodin. Těšíme se na společnou hru a radost z ní.

IMPRO-workshop 1. 6. 2020

Červnový workshop určený rodinám s dětmi! Přijďte si užít Den dětí společně, hravě v milém prostředí. Od 15.00 do 18.00 hodin. Celý workshop bude koncipován jako hravá “zahradní” slavnost.


O lektorce Kačce Burešové

Improvizace se stala mou srdeční záležitostí. Prostě “love” na první hraní.

V hravé, radostné a bezpečné atmosféře mohu objevovat, hrát si, experimentovat, být sama se sebou, tvořit a spolupracovat s podobně laděnými lidmi.  Přináší mi to radost, čas pro sebe, cenné objevy, prostor pro experimenty a trénování si věcí, na které bych si v reálném světě ještě třeba netroufla.  Improvizace je pro mě nástroj-prostředek, jak se dostat více do hry, do radosti, více k sobě, k vnímání vlastního těla a vlastního rytmu. Prostředek, jak se naučit ladit se na parťáka ve hře, ladit se sama na sebe. To vše si ráda zkouším v bezpečném prostoru hry při tréninku divadelní improvizace. Vždyť je to jen hra. A hra přináší radost.

Skrze Impro se učím JENOM BÝT. Učím se být TADY A TEĎ. Učím se mít odvahu. Učím se vnímat své impulsy v těle ke hře a k akci. Učím se následovat rytmus příběhu a dovoluji si ho tvořit. To vše se mi pak hodí i v mém reálném životě. Divadelní improvizace se stala součástí mého života, i když zrovna s kolegy netrénujeme a nehrajeme. Její principy jsem tak nějak nasála do sebe a dostaly se mi i do běžného života.