Klika

Dnešní doba je na zážitky jako dělaná. Mnoho lidí si již uvědomuje, že život není jen o tom něco MÍT, ale také občas si uvědomovat, že žiju, tedy JSEM a jde o to BÝT. Jenomže jaké jsou ty tradiční a netradiční zážitky? Jak je od sebe rozeznat? Jsou děti, které ve svých pěti letech už byly na Kanárských ostrovech, ale ještě nejely vlakem. To je prostě fakt. Nehodnotím to, protože je každého věc, čemu dá přednost. Nicméně v Klice se zaměřujeme na takové zážitky, které zanechávají pozitivní ohlas nejen u dětí.

Jak už jsem psala, emoce jsou nositeli příběhů a prožitků. V Klice takových emotivních zážitků umíme zhmotnit mnoho – většinou těch pozitivních. Je to proto, že Klika vlastní půjčovnu kostýmů a s ní i nepřeberné množství rekvizit a převleků, které umíme naaranžovat tak, že se dříve obyčejná herna změní v eskymácký tábor, čajovnu, královský hrad, kancelář nebo únikovou hru pro celou třídu.

Máme i kouzelný Pokoj Láryfáry, který přináší radost a nevšední zážitek celé rodině. Je zaměřený na smyslové vnímání a pocity z návštěvy jsou nepřenositelné a vlastně nevypověditelné.

Stejně tak například i Mikulášská nadílka, kterou připravujeme již mnoho let s úctou k tradici. Kdy čert a anděl jsou zástupci dobra a zla a Mikuláš je moudrostí, která každému dává rok co rok novou šanci začít znovu. Samotní malí účastníci se nemusí předvádět před ostatními, jakou znají básničku nebo písničku, ale v komorním prostředí za doprovodu svojí mamky nebo taťky, se mohou společně ohlédnout zpět za uplynulým rokem a najít nový směr.

Naše programy jsou netradiční svými tématy, inspirovány jsou knihami, příběhy, zkušenostmi a navazují na to, co se třeba právě děje kolem nás. Dětem a rodičům přinášíme neopakovatelné zážitky, které se dějí TADY A TEĎ.

Takže moje odpověď na otázku, zda má smysl dětem slibovat netradiční zážitky je – ANO má to smysl. Protože je neopakovatelné vidět rozzářené oči dospělých i dětí, když zažijí něco společně, něco, co se jim doposud nestalo.

Bc. Věra Motyčková

Kategorie: Blog

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.