Jednou z hlavních činností spolku Motyčkovic klika jsou akce pro veřejnost pořádané v průběhu školního roku. Jejich hlavním účelem je scházení a potkávání lidí, dětí, rodin, seniorů a všech dalších, kteří se chtějí v Klice zastavit a užít si společné chvíle. Z natřískaných seznamů akcí, kterými jsme plnili volný čas dříve, nám postupně zbyly ty, které si děláme pro radost nás i vás a které mají smysl.


Co jsme si pro vás přichystali pro šk. rok 2022/2023.

Jablíčkování vol. IV

Datum: sobota 1. 10. 2022 / 14 až 19 hodin

Když jsme se s Klikou přestěhovali před 4 lety do prostor na Horské, otevírali jsme je právě podzimním Jablíčkováním, když jsme zrekonstruovali druhé patro, otevírali jsme ho také Jablíčkováním. A i letos něco nového v Klice chystáme, a tak bychom rádi nastartovali školní rok právě tradičně – tedy Jablíčkováním.


KLIKA VŠEM! … aneb slavíme 15 let!

Datum: sobota 22. 10. 2022 / 10 až 22 hodin

Ano je to tak – Klika působí v Liberci už 15 let (a to jen oficiálně jako spolek) jinak je tu už dlouhooo …. proto jsme se rozhodli spolu s vámi oslavit roky, které jsou za námi! Motyčkovic klika srdečně zve všechny příznivce, účastníky, táborníky, lektory, vedoucí, kamarády, rodiče, prarodiče i děti na oslavu 15 let existence! 


Mikulášské nadělení

Datum: neděle 4. 12. 2022 / 10 až 20 hodin

Pátého v prosinci je v Klice magický den – letos tedy čtvrtého. Celá Klika se provoní předvánoční atmosférou, stane se z ní Nebeský ráj s Čertovským předpeklím a všichni z Kliky ukáží svou pravou tvář. Je to den, kdy v Klice nepotkáte žádného smrtelníka, ale jenom samé laskavé anděly a ještě laskavější čerty – tedy až na jednoho, který spolu s Mikulášem a hlavním Andělem poctivě váží skutky z uplynulého roku, a ty, kteří si to zaslouží, odmění.


Vánoční čajovna

Datum: středa 28. 12. 2022 / 15 až 19 hodin

Čas Vánoční je časem setkávání. Toho setkávání před Štědrým dnem je až, až … ten má koncert, ta vystoupení v družině, na kávu s tetou a pro kapra ke strejdovi, zpívání před radnicí a u kostela, pečení, vaření, balení … a tak se Klika otevírá všem, které ještě radování se z Vánoc neomrzelo, až po Štědrém dnu. Klika plná vůně čaje nabízí všem, kteří se chtějí zastavit a pobýt s chvilku v příjemném prostředí, zpívání, čaje, hry i bingo – to je Vánoční čajovna v Klice.


Noc s Andersenem

Datum: sobota 1. dubna 2023 / 13 až 21 hodin

Přijďte si společně s dětmi užít do Kliky příjemný večer plný příběhů z knížek. Večerní tajuplný program pro rodiče s dětmi. Klika se promění v knihu od Ondřeje Sekory „Kronika města Kocourkova“ a vy spolu se svými dětmi budete mít možnost prozkoumat jinak nepřístupné kouty v pohádkové atmosféře. … věřte, že v Klice se vám bude zdát příběh skutečný, jako kdybyste vy cestovali mezi jednotlivými stránkami knihy.


Filipojakubská noc v Klice

Datum: neděle 30. 4. 2023 / 16 až 20 hodin

Pokud o „čarodějnicích“ chcete opékat buřty, chcete se setkat s milými lidmi, zahrát si pár her a vyzkoušet tvoření z přírodnin, tak jste vítáni. Zahrada Kliky se v podvečer Čarodějnic otevře všem, kteří si rádi hrají, zpívají a nikam nespěchají. Všem, kteří se chtějí potkat a společně si užít „čarovnou“ noc.
Buřty s sebou, v peci zatopíme 🙂


Výlet za pohádkou

Datum: 27. 5. 2023 – Start nové výletová hry

Doba covidová nás naučila mnohé, třeba i tvořit online hry a aplikace do telefonu. Proto se i letos můžete ke Dni dětí těšit na novou hru, která vás provede okolními lesy a zabaví vaše děti pohádkovým příběhem. S Klikovými výlety za pohádkou jste se mohli vydat už na Pohádkovou cestu za pokladem z České chalupy, na Zimní pohádkovou cestu a na Detektivku po Libereckých pamětihodnostech … co to bude letos? To se zatím, nechejte překvapit!


Těšíme se na vás na všech našich akcích! A budeme rádi, když o nich povíte dalším možným spokojeným návštěvníkům 🙂