Jednou z hlavních činností spolku Motyčkovic klika jsou akce pro veřejnost pořádané v průběhu školního roku. Jejich hlavním účelem je scházení a potkávání lidí, dětí, rodin, seniorů a všech dalších, kteří se chtějí v Klice zastavit a užít si společné chvíle. Z natřískaných seznamů akcí, kterými jsme plnili volný čas dříve, nám postupně zbyly ty, které si děláme pro radost nás i vás, a které mají smysl.


Co jsme si pro vás přichystali pro šk. rok 2021/2022.

Jablíčkování vol. III

Datum: sobota 2. 10. 2021 / 14 až 19 hodin

Když jsme se s Klikou přestěhovali před 3 lety do prostor na Horské, otevírali jsme je právě podzimním Jablíčkováním, když jsme zrekonstruovali druhé patro, otevírali jsme ho také Jablíčkováním. A i když letos nic nového v Klice nemáme, i tak bychom rádi nastartovali školní rok právě tradičně – tedy Jablíčkováním.


Mikulášské nadělení

Datum: neděle 5. 12. 2021 / 10 až 19 hodin

Pátého v prosinci je v Klice magický den. Celá Klika se provoní předvánoční atmosférou, stane se z ní Nebeský ráj s Čertovským předpeklím a všichni z Kliky ukáží svou pravou tvář. Je to den, kdy v Klice nepotkáte žádného smrtelníka, ale jenom samé laskavé anděly a ještě laskavější čerty – tedy až na jednoho, který spolu s Mikulášem a hlavním Andělem, poctivě váží skutky z uplynulého roku a ty, kteří si to zaslouží, odmění.


Vánoční čajovna

Datum: pondělí 27. 12. 2021 / 15 až 19 hodin

Čas Vánoční je časem setkávání. Toho setkávání před Štědrým dnem je až, až … ten má koncert, ta vystoupení v družině, na kávu s tetou a pro kapra ke strejdovi, zpívání před radnicí a u kostela, pečení, vaření, balení … a tak se Klika otevírá všem, které ještě radování se z Vánoc neomrzelo, až po Štědrém dnu. Klika plná vůně čaje se otevírá pro všechny, kteří se chtějí zastavit a pobýt. Zpívání, čaje, hry i bingo – to je Vánoční čajovna v Klice.


Noc s Andersenem

Datum: březen 2022 (upřesníme)

Přijďte si společně s dětmi užít do Kliky pohádkovou noc plnou příběhů z knížek. Večerní tajuplný program pro rodiče s dětmi spojený s dobrodružným přespáním velkých i malých v Klice. Jaké téma bude zvoleno pro letošní rok zatím nevíme, ale věřte, že v Klice se vám bude zdát příběh skutečný, jako kdybyste vy cestovali spolu s hlavním hrdinou mezi jednotlivými stránkami knihy.

… více o Noci s Andersenem už brzy!


Filipojakubská noc v Klice

Datum: sobota 30. 4. 2022 / 16 až 20 hodin

Pokud o čaroděnicích chcete opékat buřty, chcete se setkat s milými lidmi, zahrát si pár her a vyzkoušet netradiční disciplíny, tak jste vítáni. Zahrada Kliky se v podvečer Čarodějnic otevře všem, kteří si rádi hrají, zpívají a nikam nespěchají. Všem, kteří se chtějí potkat a společně si užít si „čarovnou“ noc.
Buřty s sebou, v peci zatopíme 🙂

… více o Filipojakubské noci už brzy!


Výlet za pohádkou

Datum: středa 1. 6. 2022

Doba covidová nás naučila mnohé, třeba i tvořit online hry a aplikace do telefonu. Proto se i letos můžete ke Dni dětí těšit na novou hru, která vás provede okolními lesy a zabaví vaše děti pohádkovým příběhem. S Klikovými výlety za pohádkou jste se mohli vydat už na Pohádkovou cestu za pokladem z České chalupy, na Zimní pohádkovou cestu a na Detektivku po Libereckých pamětihodnostech … co to bude letos? To se zatím, nechejte překvapit!

… více o Výletu za pohádkou už brzy!


Těšíme se na vás na všech našich akcích! A budeme rádi, když o nich povíte dalším možným spokojeným návštěvníkům 🙂